top of page

Motor Panasonic GX 0Momentálne budete pravdepodobne vidieť motor Panasonic GX 0 na bicykloch od švajčiarskej značky Flyer. Úplne nový motor je najvýkonnejší systém, aký kedy spoločnosť Panasonic vyrobila.

S krútiacim momentom 90 Nm je Panasonic jedným z najsilnejších motorov. S týmto veľkým výkonom GX 0 vystreľuje najstrmšie stúpania bez toho, aby sa človek veľmi zapotil, ale za predpokladu, že je vaša kadencia dostatočne vysoká. Pri nižších kadenciách okolo 60 ot / min a menej si všimnete náhlu a podstatnú stratu energie. V priamom porovnaní s dvoma motormi Brose a napriek rovnakému menovitému krútiacemu momentu je GX 0 oveľa slabší. Dôvodom môže byť individuálne ladenie motora, ktoré poskytuje maximálnu podporu 300%. Oproti tomu Brose Drive S Mag poskytuje podporu 410%.

Motor reaguje rýchlo, ale citlivo pracuje vo všetkých režimoch. Obzvlášť nás ohromil automatický režim. Ten reguluje fázu podpory medzi najslabším režimom ECO a najsilnejším režimom HIGH v závislosti od štýlu jazdy. V porovnaní s režimom eMTB od spoločnosti Bosch je automatický režim spoločnosti Panasonic omnoho účinnejší pri detekcii jazdného štýlu, najmä v menej náročnom teréne. Vďaka tomu je energeticky úspornejši.

Flyer a Panasonic prišli s radom riešení pre externé batérie s maximálnou kapacitou 630 Wh. V ponuke sú 2 displeje, kde je displej D0 vhodný pre eMTB Flyer s centrálnou pozíciou a ďalším diaľkovým ovládaním riadidiel. Toto môže byť najkompaktnejšie riešenie spoločnosti Panasonic, ale kokpit vyzerá stále neusporiadane.

Točivý moment 90 Nm

Váha motora 2.90 kg

Počet úrovni podpory 4

Walk-assist áno

Výhody

  • Inteligentný automatický mód

  • Prirodzený pocit pri šľapaní

Nevýhody

  • Riešenie displeja

  • Max. 300% podpora

18 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page