top of page

Motor Shimano STEPS E8000STEPS E8000 od spoločnosti Shimano je uznávaý ako jeden z najlepších motorov v eMTB. Od displeja cez batériu až po motor je systém STEPS dobre premyslený, skvele integrovaný a veľmi intuitívny.

STEPS E8000 je špičkový motor Shimano pre jazdu na trailoch. Ponúka krútiaci moment 70 Nm a tri individuálne nastaviteľné jazdné režimy, ktoré je možné prispôsobiť pomocou aplikácie E-TUBE. V štandardnej konfigurácii ponúka režim trail najkontrolovanejší a najprirodzenejší zážitok z jazdy. Motor rozpoznáva intenzitu pedálovania a podľa toho upravuje úroveň podpory. V závislosti od základného nastavenia (programovateľného prostredníctvom aplikácie) tento režim umožňuje všetky úrovne podpory od režimu Eco po Boost. To znamená, že na tomto režime možete ísť úsporne po rovnej lesnej ceste a keď treba tak vystrelili do prudkého stúpania, všetko pomocou rovnakého režimu. Jedinou nevýhodou je hlasnejší motor pod záťažou.

V najsilnejšom režime - Boost - má motor tony energie od strednej až po vysokú kadenciu. Bohužiaľ, dávkovanie sily nie je vždy ľahké kontrolovať. V režime Boost a pri nízkych rýchlostiach môže motor spôsobiť, že sa bicykel rozbehne dopredu. Pri nízkych kadenciách a v strmých stúpaniach motor stráca výkon. Akonáhle dosiahnete prahovú hodnotu 25 km / h, motor pomerne náhle zníži svoju podporu a po odpojení môžete cítiť malý odpor pri šliapaní.

Shimano ponúka pre svoje STEPS E8000 externú aj internú batériu. Obidve majú rovnakú kapacitu 504 Wh a mali by poskytovať rovnaký rozsah. Objemná vnútorná batéria je o 14% dlhšia a asi o 400 g ťažšia ako externá verzia. Vzhľadom na faktory, ako je rozloženie hmotnosti a jazdná dynamika, uprednostňujeme externú verziu - veľa bicyklov ju už ponúka ako „takmer internú“ alternatívu (Pivot, Orbea atď.). Výrobcovia bicyklov majú tiež voľnosť pri používaní batérií tretích strán ako alternatívy. Upozorňujeme však, že v tomto prípade predajcovia Shimano nebudú môcť ponúkať servis batérií. Modulárny systém znamená, že výrobcovia bicyklov môžu kombinovať komponenty Shimano STEPS ľubovoľným spôsobom. Farebný displej STEPS E8000 ponúka zďaleka najlepšiu čitateľnosť.

Točivý moment 70 Nm

Váha motora 2.89 kg

Počet úrovni podpory 3

Walk-assist áno

Výhody

  • Kompaktný a ľahký

  • Skvelý výber displejov a ovládačov

  • Medzinárodná servisná sieť

Nevýhody

  • Tradičný odpor pro šlapaní nad 25km/h

  • Slabšia podpora pro nižšej kadencii

4 views0 comments

Comments


bottom of page