top of page

Senianske rybníky, ornitologická lokalita na Dolnom Zemplíne

Tento týždeň sme úspešne spustili do prevádzky našu nabíjaciu stanicu NabiBajk PowerBox6 na budove Avescentrum Senné.📍 Počas nabíjania môžete ísť na prechádzku po Senianských rybníkoch, významnej prírodnej lokalite v srdci Dolného Zemplína. Táto sústava rybníkov a mokrých lúk o rozlohe 750ha je napájaná riečkou Oknou a je súčasťou Národnej prírodnej rezervácie.


🦆🕊️ Je domovom pre viac ako 50 druhov vtákov, Senianske rybníky patria medzi najvýznamnejšie ornitologické lokality v strednej Európe. Navštívte drevené rozhľadne roztrúsené po celej rezervácii alebo obdivujte chránenú Iňačovskú studňu.


🌳🚶‍♀️ Prístupný počas celého roka, tento prírodný klenot coná všetkých dobrodruhov na náučný chodník "VTAČÍM RAJOM". To je miesto, kde môžete obdivovať jarnú migráciu vtákov a rybári majú možnosť vyskúšať si svoje schopnosti v vyčlenených rybníkoch.


📸✨ Ponorte sa do bohatej biodiverzity Senianských rybníkov a zachyťte nezabudnuteľné momenty v tejto neporušenej prírodnej habitate. Podeľte sa s nami o svoje zážitky a nechajte sa inšpirovať týmto skrytým pokladom!


🌿✨ Objavte krásu Senianských rybníkov a vydajte sa na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu uprostred prírody! 🌍🐦📸 #ExploreSlovakia #NatureAdventure #Nabibajk

71 views0 comments

コメント


bottom of page