top of page

Shimano EP8Čo je nové? Top 10 faktov o motore Shimano EP8 ebike 2021

  1. Silnejšie: Nový Shimano EP8 má 85 Nm krútiaceho momentu, čo je o 15 Nm viac ako jeho predchodca Shimano STEPS E8000. To je 21% zvýšenie výkonu a rovnaký krútiaci moment ako motor Bosch Performance Line CX.

  2. Menší: V porovnaní s predchádzajúcim modelom sa objem EP8 znížil. Montážne rozhranie motora však zostalo rovnaké, čo znamená, že znížená veľkosť má za následok najmä väčšiu svetlú výšku

  3. Zapaľovač: EP8 s novým puzdrom horčíka váži 2,6 kg a je približne o 300 g (10%) ľahší ako hliníkové KROKY E8000.

  4. Menšia odolnosť: Vnútorné časti nového motora boli kompletne prepracované a jeho vnútorný odpor nad prahom 25 km/h je teraz v podstate zanedbateľný.

  5. Znížené oneskorenie: Zatiaľ čo oneskorenie odozvy motora pri zastavení šliapanie do pedálov závisí od nastavení motora, celkovo sa výrazne znížilo.

  6. Viac svetlej výšky: Shimano schválil nový motor pre 160 mm kľuky. To vám poskytne až o 5 mm väčšiu svetlú výšku pri šliapaním do pedálov.

  7. Tichšie? Nie. Shimano výrazne znížil hukot motora, aj keď pri maximálnom výkone. Z prevodovky EP8 je však počuť kovový zhluk.

  8. Nové aplikácie: Shimano predstavuje prepracované aplikácie spolu s novým motorom. S aplikáciou Shimano E-TUBE PROJECT môžete nastaviť jednotlivé režimy Eco, Trail a Boost podľa vašich preferencií, čo vám umožní obmedziť krútiaci moment a oveľa viac. S aplikáciou Shimano E-TUBE RIDE sa váš smartfón môže teraz zdvojnásobiť ako displej a navigačné zariadenie ebike.

  9. Vlastné ladenie motora: Nový EP8 má dva individuálne prispôsobiteľné profily motorov, ktoré si môžete vybrať na trase prostredníctvom displeja, čo vám umožní rýchlo prepínať medzi dvoma konfiguráciami podpory.

  10. Kód chyby W013: Nakoniec! Vyvíjanie tlaku na pedále pri zapnutí systému vždy viedlo k chybovému kódu na starom Shimano STEPS E8000. Tento problém bol vyriešený novým EP8. Zbohom kód chyby W013!

29 views0 comments

Comments


bottom of page