top of page

V Skalici majú novú nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle, pribudne ďalšia

V meste Skalica pribudla nová nabíjacia stanica pre elektrobicykle priamo v centre mesta na Námestí Slobody, informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Nabíjacie káble k nabíjacej stanici sú k dispozícii v turistickej informačnej kancelárii, ktorá sa nachádza v dome kultúry.

„Pre región Záhorie je dôležitý rozvoj cykloturistiky s využitým smart riešení v tomto druhu dopravy. Návštevníci mesta teraz môžu využiť elektrostanice nachádzajúce sa priamo v centre,“ uviedla primátorka mesta Skalica Anna Mierna.


T

Táto aktivita sa uskutočňuje s finančnou podporou OOCR Záhorie. „Neustále sa rozširujúca sieť elektrostaníc na Záhorí nepochybne prispeje k skvalitneniu služieb v oblasti cestovného ruchu. Už v uplynulom roku sme podnikli v tejto oblasti viacero koncepčných krokov. Okrem distribúcie cyklomáp, osadenia cyklostojanov a servisných stojanov bolo zakúpených niekoľko cyklonabíjacích staníc. V nastúpenom trende pokračujeme aj tento rok,“ informoval predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

Pred začiatkom letných prázdnin pribudne v Skalici aj druhá nabíjacia stanica pre elektrobicykle, a to pri atraktívnom turistickom cieli Skalických rybníkov. „Elektrobicykle naberajú na popularite, preto neustále rozširujeme sieť cyklonabíjacích staníc na celom Záhorí. Zároveň táto rozširujúca sa sieť prispieva k rozvoju cykloturistickej infraštruktúry, a tým k ekologizácii dopravy. Pripravujeme aj cyklomapu, ktorá zohľadní nové trasy aj infraštruktúru,“ doplnil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie.

5 views0 comments

コメント


bottom of page